୮ ବର୍ଷ ପରେ ଶିଖରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ । ଅଲଗା ହେଲେ ଧାୱନ-ଆୟେଶା

ଏବେ ଏବେ କ୍ରିକେଟ ଜଗତରୁ ଏକ ବଡ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଶିଖର ଧବନ ନିଜର ପତ୍ନୀ ଆୟଶା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଠାରୁ ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ନେଇଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ବିବାହ ୨୦୨୧ରେ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆୟଶା ମୁଖାର୍ଜୀ ବିବାହିତ ଥିଲେ ଓ ସେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ନେଇ ସାରିଥିଲେ । ସେ ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନର ମା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ବେ ବି ଶିଖର ଧବନ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କହିଦେଉଛୁ କି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦର ଖବର ବହୁତ ସମୟ ହେବ ଆସୁଥିଲା ।

ଦୁଇ ଜଣ ସୋ-ସି-ଆ-ଲ ମି-ଡି-ଆ-ରେ ବି ପରସ୍ପରକୁ ଅନଫାଲୋ କରି ଦେଇଥିଲେ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆୟଶା ମୁଖାର୍ଜୀ ସୋ-ସି-ଆ-ଲ ମି-ଡି-ଆ-ରେ ନିଜର ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଖବରକୁ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି । ଆୟଶା ଓ ଶିଖର ଧବନଙ୍କ ଗୋଟିଏ ସାତ ବର୍ଷର ପୁଅ ବି ଅଛି । ଯେତେବେଳେ କି ଆୟଶାଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁଇଟି ଝିଅ ବି ଅଛି ।

ଆୟଶା ମୁଖାର୍ଜୀ ନିଜର ସୋ-ସି-ଆ-ଲ ମି-ଡି-ଆ ପୋସ୍ଟରେ ଲେଖିଲେ କି ଥରେ ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ହୋଇସାରିଛି, ପୁଣି ଥରେ ବହୁତ କିଛି ଜିନିଷ ବାଜିରେ ଲାଗିଥିଲା । ମୋତେ ବହୁତ କିଛି ଜିନିଷ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୋର ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଲା ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଭ-ୟ-ଙ୍କ-ର ଥିଲା । ମୁଁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲି କି ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଖରାପ ଶବ୍ଦ ଅଟେ । ପ୍ରଥମ ଥର ଯେତେବେଳେ ମୋର ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ହେଲା ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ମୁଁ ବହୁତ ଅଧିକ ଡରି ଯାଇଥିଲି । ମୋତେ ଲାଗିଥିଲା କି ମୁଁ ହାରି ଗଲି ।

Loading...

ମୋତେ ଲାଗିଲା କି ମୁଁ ନିଜର ମାତା ପିତାକୁ ନିରାଶ କରୁଛି । ମୋତେ ଲାଗିଲା କି ମୁଁ ନିଜର ସନ୍ତାନମାନଙ୍କୁ ନିଚ୍ଚ ଦେଖାଉଛି ଓ ବେଳେ ବେଳେ ଏମିତି ଲାଗିଲା କି ମୁଁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ବି ଅପମାନ କରୁଛି । କହିଦେଉଛୁ କି ଆୟଶା ମୁଖାର୍ଜୀ ଶିଖର ଧବନଙ୍କ ଠାରୁ ୧୦ ବର୍ଷ ବଡ ଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟାର ମେଳବର୍ନରେ ରହୁଥିବା ଆୟଶାଙ୍କ ମା ବେଙ୍ଗଲି ଅଟନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କି ପିତା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟାନ ଅଟନ୍ତି । ଆୟଶାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଭାରତରେ ହିଁ ହୋଇଛି । ଖେଲ ଗୁଡିକରେ ରୁଚି ରଖୁଥିବା ଆଶୟା ନିଜେ ବକ୍ସର ରହିସାରିଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ କହିଦେଉଛୁ କି ଶିଖର ଧବନଙ୍କ ଘର ଲୋକମାନେ ଶିଖର ଧବନ ଓ ଆୟଶାଙ୍କ ବିବାହ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧରେ ଥିଲେ । ସେମାନେ ଚାହୁଁ ନ ଥିଲେ କି ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ନେଇସାରିଥିବା ଓ ୧୦ ବର୍ଷ ବଡ ମହିଳା ସହ ଯାହାର ପୁଣି ଦୁଇଟି ଝିଅ ଅଛି ତାହା ସହ ଶିଖର ବିବାହ କରନ୍ତୁ । କିନ୍ତୁ ପରେ ମାନି ଯାଇଥିଲେ । ୨୦୧୨ରେ ଶିଖର ଧବନ ହିନ୍ଦୁ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଆୟଶା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୨୦୨୧ରେ ଏହି ବିବାହ ଭା-ଙ୍ଗି ଗଲା ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *