1ବି ବାଳ ଝଡିବନି, ବାଳ ଧୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଲଗାନ୍ତୁ… Indian ଲମ୍ବା ବାଳର ରାଜ

ଆଜିକାଲି କେଶ ସମସ୍ୟା ଏକ ଚିନ୍ତାଜନକ କଥା ହୋଇ ଗଲାଣି । କେଶ ଝଡିବା ସମସ୍ଯା ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଉଭୟ ଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖା ଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟତ ଝିଅ ମାନଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ର ରେ କେଶ ଝଡିବା ବା କେଶ ଲମ୍ବା ନ ହେବା ଭଳି ସମସ୍ଯା ଦେଖା ଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଝିଅ ମାନେ ଅନେକ ଶ୍ୟାମ୍ପୋ ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ରେମେଡିର ପ୍ରୟୋଗ ନିଜ କେଶରେ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କିଛି ବି ସୁଫଳ ମିଳେ ନାହି । ବରଂ କେଶ ଝଡିବା ସମସ୍ଯା ଆହୁରି ଅଧିକ ହୋଇଯାଏ ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଏମିତି ଏକ ହୋମ ରେମେଡି ନେଇ ଆସିଛୁ ଯାହାର ପ୍ରୟୋଗ ଜରିଲେ କେଶ ସହ ଜଡିତ ସବୁ ସମସ୍ୟାର ନିବାରଣ ହୋଇ ପାରିବ । ତେବେ ହି ହୋମ ରେମଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଗ୍ଳାସ ପଣି ଏକ ପାତ୍ର ରେ ନିଅନ୍ତୁ ।

ଏହା ପରେ କିଛି ନିମ ପତ୍ର ନିଅନ୍ତୁ । ନିମ ପତ୍ର କେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ସହ ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଫାଇଦା ହୋଇଥାଏ । ନିମ ପତ୍ର କୁ ପାଣି ରେ ପକାଇ କିଛି ସମୟ ଭଲ ଭାବେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ କିଛି ରସୁଣ ନେଇ ଏହର ଭଲ ଭାବେ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଯେଉଁ ନିମ ପତ୍ର ପାଣି ରହିଛି ତାହାକୁ ରସୁଣ ପେଷ୍ଟ ରେ ଭଲ ଭାବେ ମିଶ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ।

Loading...

ଏହା ପରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣ କୁ ଆପଣ ନିଜ କେଶ ରେ ଏକ ଡ୍ରପର ସାହାଜ୍ଯରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ । ଏହି ମିଶ୍ରଣ କୁ ଭଲ ଭାବେ କେସର ମୂଳରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହାକାଉ ରାତି ରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବ ରୁ ଲଗାଇ ତା ପର ଦିନ କେଶ ଧୋଇ ପାରିବେ । ଏହି ରେମେଡି କୁ ଆପଣ ପ୍ରତି ମାସରେ ୩ ରୁ ୪ଥର ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କେଶ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଝଡୁଥାଏ ତେବେ ଏହାର ପ୍ରୟୋଗ ଅଧିକ ଥର କରି ପାରିବେ ।

ଏହା କୌଣସି ହେୟାର ମାସ୍କ ବା ହେୟାର ଅଏଲ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହା ଏକ ହେୟାର ଟନିକ ଅଟେ । ଯାହା କେଶ ଜନିତ ସମସ୍ୟା କୁ ଦୂର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହାର ପ୍ରୟୋଗ କିଛି ଦିନ କରିଲେ ଆପଣ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ କେଶ ଝଡିବା ବନ୍ଦ ହେବା ସହ କେଶ ଲମ୍ବା ମଧ୍ୟ ହୋଇଯିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଲେଖା ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଅନ୍ୟ ସହ ଶେୟାର କରି ଆମ ସହ ଆଗକୁ ଆମ ସହ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *