ମହିଳାଙ୍କର ଏହି ଅଙ୍ଗ ଧରିନିୟ ହେବେ କୋଟିପତି- Chanakya NIti

ଯଦି ଆପଣ ମହିଳାଙ୍କର ଏହି ଅଙ୍ଗ ଚାଟିବେ ଆପଣ କୋଟିପତି ବନିବେ । ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ମୁତାବିକ  ଏହି ଅଙ୍ଗକୁ ଏତେ ଶୁଭ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଯଦି କୌଣସି ପୁରୁଷ ଏହି ଅଙ୍ଗକୁ ଛାଟିଥାଏ । ତେବେ ସେ ଧନୀ ହୋଇଥାଏ । ସେଇ ଅଙ୍ଗ କଣ ଅଟେ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ମୁତାବକ କହିଛନ୍ତି ।  ଏହି ଅଙ୍ଗ ବହୁତ ଅଧିକ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ , ମହିଳାଙ୍କର ଏହି ଅଙ୍ଗକୁ ଚଟିବା ପାଇଁ ପୁରୁଷ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥାନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ଚହୁଁଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ରହୁ, ଆଉ ଘରକୁ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆସନ୍ତୁ ଆଉ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଧନ ଧାନ୍ୟରେ ଭରି ଦିଅନ୍ତୁ ।


ମହିଳାଙ୍କର ଶୁଭ ଅଙ୍ଗ ବିଷୟରେ ଚାଣକ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ବହୁତ ବଡ ବିଦ୍ଵାନ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ନୀତିରେ ଚାଲି ବହୁତ ଲୋକ  ଧନୀ ବନିସାରିଛନ୍ତି । ଆଉ ମଧ୍ୟ ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସଫଳ ମଣିଷ ମଧ୍ୟ ବନିଛନ୍ତି । ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ନୀତି ମଣିଷର ଜୀବନକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଥାଏ । ଯଦି କେହିବି ମନୁଷ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଏହି ନୀତିକୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଗ୍ରହଣ କରିନିଏ ତେବେ ସଫଳତା ତାଙ୍କର ପାଦ ଚୁମି ଥାଏ ।


ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ହିସାବରେ ମହିଳାଙ୍କର ଯେଉଁ କାନର ପଛ ବାଲା ଭାଗ ହୋଇଥାଏ ସେ ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ । ଶାସ୍ତ୍ର ବୂତାବିକ ଏହି ଭାଗରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଅସୀମ କୃପା ରହିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଭାଗକୁ ଆପଣ ନିଜ ମୁହଁରେ କି ଜିଭରେ ତାକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥାନ୍ତି । ସେହି ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିବା ମଣିଷର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଯାଇଥାଏ । ତାକୁ ଜୀବନରେ କେବେବି ପଇସାର କମି ହୋଇନଥାଏ । ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସଫଳ ଆଉ ଧନବାନ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତି ।


ଆପଣ ଯାହା ବି କାମ କରିବେ ଆପଣ ସେଥିରେ ସଫଳ ହୋଇବେ । ଆପଣଙ୍କ କାମ ବହୁତ ଭଲରେ ଭଲରେ ହୋଇବ । ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏହି ଉପାୟକୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଗୋଟିଏ ଥର କରନ୍ତୁ । ଯେଉଁଥିରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ, ଆଉ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଏମିତି କୃପା ବନାଇ ରଖିବେ । ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ କେବେବି ପଇସାର କମି ଅନୁଭବ ହେବନି ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Related Posts

About The Author

Add Comment