ଓଡିଶା ପୋଲିସର ବାହାରିଲା 244 କନସ୍ଟେବଲ ପୋସ୍ଟ, ଏହି ୱେବସାଇଟରେ ଯାଇ ଆଜି ହିଁ କରନ୍ତୁ ଆବେଦନ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡିଶାରେ କନସ୍ଟେବଲ ପାଇଁ ୨୪୪ ଟି ପୋସ୍ଟ ବାହାରିଛି । ଏମିତିରେ ଇଚ୍ଛୁକ ଓ ଯୋଗ୍ୟ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଏଥିରେ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ । କିନ୍ତୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ବେଶିକରେ ଏହି ପୋସ୍ଟ ବାହାର କରା ଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଓଡିଶା ପୋଲିସର ୱେବସାଇଟ odishapolice.gov.in କିମ୍ବା odishapolice.azurewebsites.netକୁ ଯାଇ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ ।

କହିଦେଉଛୁ କି ଆବେଦନର ତାରିଖ ୧୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଓ ୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ । ଆପଣ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ପୋସ୍ଟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଗୃହ ବିଭାଗ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡିଶା ପୋଲସି ସିଗନାଲ ସେବାରେ କନସ୍ଟେବଲର ୨୪୪ ଟି ପୋସ୍ଟକୁ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ବାହାର କରାଯାଇଛି । ୧୫ ନଭେମ୍ବର ରୁ ୨୦ ନଭେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଏହି ପୋସ୍ଟ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଆୟୋଜନ କରାଯିବ । ଆପଣ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଓ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ବିଷୟରେ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଶିକ୍ଷାଗାତା ଯୋଗ୍ୟତାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦରକାର ଯେମିତି କି ଦଶମ, + ୨ ଓ +୩ ଡିଗ୍ରୀର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦରକାର ।

Loading...

3ଡିପ୍ଲୋମା ଡିଗ୍ରୀ ଥିଲେ ବି ଆପଣ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ । କହିଦେଉଛୁ କି ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟ କିଛି ନିର୍ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଆୟୁ ହିସାବରେ ଯଦି ଆପଣ ୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ସୁଧା ଆପଣଙ୍କ ବୟସ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ ଓ ୨୩ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥିବ ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋସ୍ଟ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି, ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି, ଏସଈବୀସୀ ଓ ମହିଲା ଆବେଦନକାରୀମାନଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆୟୁ ସୀମାକୁ ୫ ବର୍ଷ ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

କହିଦେଉଛୁ କି ଶାରୀରିକ ଦକ୍ଷତା ପରେ କମ୍ପୁଟର ଆଧାରିତ ଭର୍ତି ପରୀକ୍ଷାରେ ମିଳିଥିବା ଛାତ୍ରକୁ ମାର୍କ ଓ ଏନସିସି ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଅଙ୍କର ଆଧାରରେ ଏକ ସାମାନ୍ୟ ମେରିଟ ସୂଚୀ ତିଆରି କରାଯିବ । SC ଓ ST ବର୍ଗର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛାଡି ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ କେବଳ ୨୨୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *