ଜୀବନ ମନ୍ତ୍ର : କାହାକୁ ଭୁଲରେ ବି ନିଜ ଜୀବନ ର ଏହି ପାଞ୍ଚୋଟି କଥା କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ- ଜାଣନ୍ତୁ କଣ

ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଦୁଃଖ ଆସୁଥାଏ ଓ ଯାଉଥାଏ, ଏହା ଜୀବନର ଗୋଟେ ବଡ ଭାଗ, ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି ଆସିଲେ ମଣିଷ କୁ କେବେ ଡଋ ଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାଇ ସାହସ ରଖୀ କାମ କରିବା ଉଚିତ ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଜୀବନ ର କିଛି କଥା ଏମିତି ଥାଏ ଯାହା ଅନ୍ୟ କାହାକୁ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ମଣିଷକୁ ନିଜ କର୍ମ କରୁଥିବା ଉଚିତ ବୋଲି କୁହା ଯାଇଛି ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ପାଞ୍ଚୋଟି କଥା କଣ

ଗୁରୁ ମନ୍ତ୍ର :

ଯଦି ଆପଣ କେଉଁ ଗୁରୁ ଠାରୁ ମନ୍ତ୍ର ପାଇଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖିବା ଉଚିତ ଅଟେ, ଗୁରୁ ମନ୍ତ୍ର ସେତେବେଳେ ଲାଭକାରୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ଏହାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଚେଇ ରଖାଯାଏ ।

ଦାନ :

ଶାସ୍ତ୍ର ରେ ଗୁପ୍ତ ଦାନ କୁ ବିଶେଷ ବୋଲି ମନେ କରା ଯାଇଛି, ଏମିତି କୁହାଯାଏ କି ଯେଉଁ ଲୋକ ଗୁପ୍ତ ଦାନ କରନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଅକ୍ଷୟ ପୂର୍ଣ ସହ ଦେବୀ ଦେବତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳି ଥାଏ । ଅନ୍ୟ କାହାକୁ କହିଲେ ଗୁପ୍ତ ଦାନ ଫଳ ମିଳେ ନାହିଁ ।

ସ୍ଵାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କଥା :

ସ୍ଵାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବାଦ ବିବାଦ କୁ ଅନ୍ୟ କାହା ଆଗରେ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କଥା କାହା ଆଗରେ କହିଲେ ସେହି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ଭୁଲ ବୁଝାମଣାର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରେ ।

ବୟସ :

ନିଜକୁ ଯୁବକ ମନେ କରିବା ପାଇଁ କେତେକ ଲୋକ ନିଜ ବୟସ ଲୁଚାନ୍ତି, ବୟସ ଲୁଚେଇବା ଉଚିତ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ କାହା ତୁଳନାରେ ନିଜ ସହ ନିଜ ବୟସ ଲୁଚେଇବା ଲାଭକାରୀ ହୋଇପାରେ ।

ଔଷଧ :

ଔଷଧ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଚେଇ ରଖିବା ଉଚିତ ଏହା ସହ ଔଷଧ ଖରା ବା ଗରମ ରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ଉଚିତ ବୋଲି କୁହା ଯାଏ ଏବଂ ଔଷଧ କାମ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର କରେ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଲେଖାଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଲାଇକ ଓ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଓ ଆଗକୁ ଏହିଭଳି ଏଁକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Related Posts

About The Author

Add Comment