ରାତିରେ ମୁହଁରେ ଲଗେଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଘରେ ବନେଇଥିବା କେବଳ ଏହି କ୍ରିମ, ଆଉ କେବେହେଲେ ପାର୍ଲର ଯିବାକୁ ପଡିବନି

ଆଜି କା ସମୟରେ ଏମିତି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ନାହିଁ ଯିଏ କି ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯାନ୍ତି ନାହିଁ । ଆଜିର ଏହି ବ୍ୟସ୍ତ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନରେ ଲୋକମାନେ ନିଜର ଚେହେରା ଏବଂ ଦେହ ର ଧ୍ୟାନ ରଖିପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ଚେହେରାର ଚମକ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରତା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଦରକାର ଅଟେ । ସ୍ତ୍ରୀ ହଉ କି ପୁରୁଷ ସମସ୍ତେ ନିଜର ଚେହେରା କୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି ।

ଚେହେରା ରେ ଦାଗ ଏବଂ ବ୍ରଣର ର ଅସଲ କାରଣ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ ର ଜୀବନ ଶୈଳୀ, ଖାଇବା ପିଇବା ଏବଂ ବାୟୁପ୍ରଦୂଷଣ । ଚେହେରା କୁ ସତେଜ ରଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ପ୍ରଡକ୍ଟସ ର ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ଯାହା କି କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଚେହେରା କୁ ସଫା ଏବଂ ସତେଜ କରିଦିଏ କିନ୍ତୁ କିଛି କିଛି ଚେହେରା କୁ ଖାରାପ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଆଜିକାଲି ଚେହେରା ର ସୁନ୍ଦରତାକୁ ବଢେଇବା ପାଇଁ ଦାବି କରୁଥିବା କସ୍ମେଟିକ ଏବଂ ବିୟୁଟି ପ୍ରୋଡକ୍ଟ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି କୃତ୍ରିମ ସାଧନ ରେ ଏମିତି କେମିକାଲ ର ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ଯାହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ ହୋଇ ଯିବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ କ୍ରିମ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ସବୁଦିନ ରାତିରେ ଚେହେରା ରେ ଲେଗେଇ କରି ଶୋଇଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାର୍ଲର ବି ଯିବାକୁ ପଡିବନି ।

କ୍ରିମ ତିଆରି ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ

ଏଲୋୱେରା ଜେଲ, ଗୋଲାପ ପାଣି, ନଡିଆ ତେଲ, ଟି ଟ୍ରୀ ତେଲ, ଭିଟାମିନ E କୈପ୍ସୂଲ

କ୍ରିମ ବନେଇବାର ବିଧି

ଏହି କ୍ରିମ କୁ ବନେଇବା ପାଇଁ ଏକ ଚାମଚ ନଡିଆ ତେଲ, ଏକ ଚାମଚ ଏଲୋୱେରା ଜେଲ, ଏକ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ପାଣି, ଟି ଟ୍ରୀ ତେଲ ଏବଂ ଗୋଟେ ଭିଟାମିନ ର କ୍ୟାପସୁଲ ନେଇ ଏହାର ମିଶ୍ରଣ ବନେଇ ନିଅନ୍ତୁ ।

ଏହି ମିଶ୍ରଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ କ୍ରିମ ଭଳି ଲାଗିବ । ଏହି କ୍ରିମ କୁ ସବୁଦିନ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ 8-10 ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଚେହେରା ରେ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ।

 

ଏବଂ ରାତି ସାରା ଏହା କୁ ଚେହେରାରେ ଲଗାଇରଖନ୍ତୁ । ଏବଂ ସକାଳେ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟ ସବୁ ଦିନ କରିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ଜଲ୍ଦି ସତେଜତା ଆସିବ ଏବଂ ଆପଣ ଙ୍କ ଚେହେରା ଗୋରା ଏବଂ ବେଦାଗ ହୋଇଯିବ । ଆପଣଙ୍କୁ କେବେ ପାର୍ଲର ଯିବାକର ଆବଶ୍ୟକତା ମଧ୍ୟ ପଡିବନି।

 

ସାଙ୍ଗମାନେ ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଭଲ ଲାଗିଲେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେଆର କରନ୍ତୁ । ଆଗକୁ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଟିପ୍ସ ପାଇବା ପାଇଁ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Related Posts

About The Author

Add Comment