ସୂର୍ଯ୍ୟପୁତ୍ର ଶନିଙ୍କର ପୂଜାରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଗୋଟିଏ ଭୁଲ, ପଡିପାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରି, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସବୁ କଥା ପ୍ରତି ଦେବେ ଧ୍ୟାନ

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

ଯେତେବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟପୁତ୍ର ଶନିଦେବଙ୍କର ନାମ ଆସିଥାଏ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଡର ଆସିଯାଏ । କାରଣ ଶନିଦେବ ସବୁଠୁ କ୍ରୋଧିତ ଦେବତା ଅଟନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି କି ଶନିଦେବଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିଥାନ୍ତୁ, ଏଥିପାଇଁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର ପୂଜା – ଅର୍ଚନା କରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣମାନେ ବି ଶନିଦେବଙ୍କର ପୂଜା ଅର୍ଚନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ କିଛି ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ କଥାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ବହୁତ ଜରୁରୀ ଅଟେ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି କଥା ଗୁଡିକର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ତେବେ ଆପଣ ଶନିଦେବଙ୍କର ଖରାପ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ପ୍ରଭାବରୁ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ ।

ଶନିଦେବଙ୍କର ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ ରଖନ୍ତୁ ଧ୍ୟାନ

·    ଯଦି ଆପଣ ଶନି ମହାରାଜାଙ୍କର ପୂଜା ଅର୍ଚନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସର୍ବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଏହି କଥାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ କି ଆପଣ କେଉଁ ଦିଗରେ ତାଙ୍କର ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି ? କହିବାକୁ ଗଲେ ଶନିଙ୍କର ପୂଜା କରିବା ସ୍ମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ମୁହଁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ ।

·    ଯଦି ଆପଣ ଶନିଦେବଙ୍କର ପୂଜାରେ ଭୋଗ ଅର୍ପଣ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ସବୁବେଳେ କଳା ରାସୀର ଭୋଗ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଜାତକରେ ପଡୁଥିବା ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

·    ଯେମିତି ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ଶନି ମହାରାଜାଙ୍କର ଖରାପ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ପଡିଯାଏ ତେବେ ତାହାର ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ । ଏମିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ଶନିଦେବଙ୍କର ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଶନିଦେବଙ୍କର ସମକ୍ଷରେ ଛିଡା ହୋଇ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଛଡା ଶନିଦେବଙ୍କର ଆଖିକୁ କେବେ ବି ଦେଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

·    ଆପଣ ଶନିଦେବଙ୍କର ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ କେବେ ବି ଭୁଲରେ ବି ନାଲି ରଙ୍ଗଲର ଫୁଲ କିମ୍ବା ନାଲି ରଙ୍ଗର ସାମଗ୍ରୀର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଶନିଦେବଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ନ୍ୟାୟ ଦେବତା ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ସେ ସବୁବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହ ନ୍ୟାୟ କରିଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ପୂଜା ବିଧି ବିଶେଷ ରୂପରେ ସାବଧାନ ହୋଇ କରିବା ଉଚିତ । କାରଣ ଯଦି ଆପଣ ତାଙ୍କର ପୂଜାରେ କିଛି ବି ଭୁଲ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ଶନିଦେବଙ୍କର ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନର ସମସ୍ତ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।


ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Related Posts

About The Author

Add Comment