ରକ୍ତ ବନେଇବାର ମେସିନ ଅଟେ ଏହି ଦାନା, ସକାଳୁ ଖାଲିପଟରେ ୪ଟି ଦାନା ଖାଇ ନିଅନ୍ତୁ, ରକ୍ତର ଅଭାବ ଦୂର ହୋଇଯିବ

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି କିଛି ଦାନା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରକାର ସମସ୍ଯା ବା ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ, ଏହି ଦାନା ସେବନ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବ, ଆଁଠୁ ଗଣ୍ଠି ବିନ୍ଧା ଓ ଅନ୍ୟ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଗୋଟେ ଜିନିଷ ଉପାୟ କରିବା ଶିଖେଇବୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଚମତ୍କାରୀ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ।

Image Courtesy: Google

ତେବେ ଆପଣ ମାନେ କିସ୍ମିସ ତ ନିହାତି ଖାଇଥିବେ ଓ ଦେଖିଥିବେ ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଯେଉଁ ଚମତ୍କାରୀ ଦାନା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାହା କିସ୍ମିସ ଅଟେ । କିସ୍ମିସ ସେବନ ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଂଚାର ବହୁତ ଭଲ ରେ ହୋଇଥାଏ ଓ ଏହା ଦ୍ଵାରା ଶରୀର ବହୁତ ପ୍ରକାର ରୋଗ ଯେମିତିକି ପେଟ ରୋଗ, ଆଁଠୁ ଗଣ୍ଠି ବିନ୍ଧା ଅଧିକ ଥକା ଲାଗିବା ଏହି ଭଳି ସମସ୍ଯା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ବିଧି ବିଷୟରେ କେମିତି ବନେଇବା ଓ କେମିତି ସେବନ କରିବା ।

Image Courtesy: Google

ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଗୋଟେ ଗ୍ଳାସ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଆଉ ଅଧା ଗ୍ଳାସ ବା (1 1/2 )ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଗରମ ହବା ପାଇଁ ଗ୍ଯାସରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଆପଣ ଗୋଟେ ମୁଠା କିସ୍ମିସ ଆଣନ୍ତୁ ଓ ଧୋଇ ଏହି ଗରମ ପାଣି ରେ ଫୁଟେଇବା ପାଇଁ ପକେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ଏହି ପାଣିକୁ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୁଟାନ୍ତୁ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଫୁଟି ଗୋଟେ ଗ୍ଳାସ ହୋଇଯାଏ ।

Image Courtesy: Google

ଏହା ପରେ ଏହାକୁ ଓଲ୍ହେଇ ଆଣନ୍ତୁ ଓ ଥଣ୍ଡା ହବା ପାଇଁ ରାତି ସାରା ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଆପଣ ସକାଳେ ଉଠି ଖାଲି ପେଟରେ ଏହି ପାଣି ସେବନ କରନ୍ତୁ ଓ କିସ୍ମିସ ସେବନ କରନ୍ତୁ ଠିକ ସେମିତି ସକାଳେ ଆପଣ କିସ୍ମିସ ଫୁଟାନ୍ତୁ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଖାଲି ପେଟରେ ସେବନ କରନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ଏହା ସେବନ କଲା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଯେ ବହୁତ ଅଲଗା ଅନୁଭବ ହବ ଆପଣଙ୍କୁ ଶକ୍ତି ଓ ସବଳ ଅନୁଭବ ହବ । ଜିମ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେନର କିସ୍ମିସ ଖାଇବା ପାଇଁ କହିଥାନ୍ତି କାହିଁକିନା ଏହା ଦ୍ଵାରା ହାଡ ଗଣ୍ଠି ମଜବୁତ ହୋଇଥାଏ ଓ ସବୁ ପ୍ରକାର ଆଁଠୁ ଗଣ୍ଠି ସମସ୍ଯା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଆଗକୁ ଆମ ସହ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Related Posts

About The Author

Add Comment