ମେହେନ୍ଦି ରେ ମିଶାଇ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟେ ଜିନିଷ, ବୁଢା ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଳ ହେବନି ଧଳା

ଚୁଟି ପାଚିବା ଆଗକାଳ ଲୋକଙ୍କର ବୃଦ୍ଧା ଅବସ୍ଥା ରେ ହେଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ କମ ବୟସରୁ ସମସ୍ତଙ୍କର ବି ଚୁଟି ପାଚିବା ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ର କାରଣ ହୋଇଯାଇଛି । କମ ବୟସ ରେ ଚୁଟି ପାଚିବା ବଢୁଥିବା ବୟସର କାରଣ ନୁହେଁ ହେଲେ ଦିନ ମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତା, ଖରାବ ଓ ବାହାର ଖାଦ୍ୟ ଆଡୁକୁ ଇସାରା କରୁଛି । ଲୋକ ଏହି ଧଳା ଚୁଟି ପାଇଁ କେତେ କଣ କରୁଛନ୍ତି ଯେମିତିକି କଲର ଏବଂ ମେହେନ୍ଦି ଲଗାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ଅଧିକ ସମୟ ଚୁଟି କୁ କଳା ରଖି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ଏବଂ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ରେ କେତେ ପ୍ରକାର କେମିକାଲ ପାଇଁ ଚୁଟି ଆହୁରି ଖରାବ ହେଉଛି ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଜିନିଷ ବିଷୟ ରେ କହିବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଚୁଟି ପାଇଁ ଅତି ଲାଭକରି ଅଟେ । ଆମେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ବାଦାମ ତେଲ ବିଷୟରେ, ଏହାକୁ ମେହେନ୍ଦି ସହ ମିସାଇ ଲଗାଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ଚୁଟି ବହୁତ ସମୟ ଯାଏ କଳା ଓ ଭଲ ରହିବ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ କେମିତି ଲଗାଇବା :

ସାମଗ୍ରୀ :

ମେହେନ୍ଦି ଓ ବାଦାମ ତେଲ

Loading...

ଏହାକୁ କେମିତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ:

ଆଗ ଗୋଟେ ପାନ ରେ କିଛି ମାତ୍ରା ରେ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ତା ପରେ ସେହି ପାଣି ରେ ମେହେନ୍ଦି ଓ ବାଦାମ ତେଲ ମିଶାଇ ଟିକେ ସମୟ ଗ୍ୟାସ ରେ ରଖନ୍ତୁ । ଯେତେବେଳେ ଏହା ପୂର୍ଣ ରୂପେ ମିଶିଯିବ ଏହାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଥଣ୍ଡା କରିନିୟନ୍ତୁ ।

ପ୍ରୟୋଗ କେମିତି କରିବେ :

ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଭଲକିରି ଚୁଟି ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ୩୫-୪୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିୟନ୍ତୁ । ଯେତେବେଳେ ଏହା ପୂର୍ଣ୍ଣତଃ ସୁଖୀ ଯିବ ତା ପରେ ଏହାକୁ ଧୋଇ ଦିୟନ୍ତୁ । ୨ ସପ୍ତାହ ରେ ଥରେ ଏହାକୁ ଲଗାନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଚୁଟି କୁ କଳା ଓ ଭଲ ରଖିବ ।

ବାଦାମ ତେଲ ଚୁଟିପାଇଁ କେତେ ଭଲ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :

ଚୁଟି ଝଡିବା, କଡା ଚୁଟି ଓ ଚୁଟିର ଅନ୍ୟ ସମସ୍ଯା ପାଇଁ ବାଦାମ ତେଲ ବହୁତ ଲାଭକରି ଅଟେ । ବାଦାମ ତେଲ ସ୍କାଳ୍ପ ସମସ୍ଯା ରୁ ବି ଆରାମ ଦିଏ । ବାଦାମ ତେଲ ରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ ଇ ଚୁଟି ବଢିବାପାଇଁ ଅତି ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ ଓ ଚୁଟି କୁ ପୋଷଣ ଦେଇ ଥାଏ, କେବଳ ଏହା ନୁହେଁ ଏହା ଚୁଟିକୁ ସଫ୍ଟ ଏବଂ ଶାଇନୀ ବନେଇ ଥାଏ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *