ପୁରୁଷ ଯଦି ଏହାକୁ ଖାଇବେ ତେବେ ପୁଅ ହିଁ ଜନ୍ମ ହବ, ପୁଅ ଜନ୍ମ କରିବାର ବୈଜ୍ଞାନିକ ଉପାୟ- Pregnancy Tips

ସ-ନ୍ତା-ନ ମା ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ମୂ-ଲ୍ୟ-ବା-ନ ହୋଇଥାନ୍ତି ତେବେ ଜୀବନରେ ଯେତେ ଯାହା ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଯଦି ସ-ନ୍ତା-ନ ନାହିଁ ତେବେ ସେହି ଦ-ମ୍ପ-ତି ମନ କେବେ ସୁଖୀ ରହିବ ନାହିଁ । ତେବେ ବିବାହ ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆସା ରହିଥାଏ ଯେ ଆମର ସ-ନ୍ତା-ନ ହେଉ ଯାହା କିଛି କାରଣ ପାଇଁ ବେଳେ ବେଳେ ହୋଇ ପାରେ ନାହିଁ ଆଉ ଦୁହିଙ୍କୁ ଦୁଃ-ଖ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ଝିଅ ଅଛି ଆଉ ସେ ଗୋଟେ ପୁଅ ପରେ ଫ୍ୟାମିଲି ପ୍ଲାନିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଞ୍ଚନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଭଳି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ବିଶେଷ ଉପାୟ ଆଣିଛୁ ଯାହା ଲାଭକାରୀ ଅଟନ୍ତି ।

ତେବେ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଅ ହବ ବା ଝିଅ ଏହା ପୁରୁଷଙ୍କ ଧା-ତୁ ଉପରେ ନି-ର୍ଭ-ର କରିଥାଏ କାହିଁକିନା ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ କେବଳ ଏକ୍ସ କ୍ରୋ-ମୋ-ଜୋ-ନ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ପୁରୁଷଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଫ-ର୍ଟି-ଲା-ଇ-ଜ କରା ଯାଇଥାଏ ।

ତେବେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାଇ ଯେତେବେଳେ ପୁରୁଷ ଧା-ତୁ-ରେ ଏକ୍ସ କ୍ରୋ-ମୋ-ଜୋ-ନ ଆସିଥାଏ ସେତେବେଳେ ଝିଅ ହୋଇଥାଏ ଆଉ ଯେତେବେଳେ ପୁରୁଷ ଧାତୁରେ ୱାଇ କ୍ରୋ-ମୋ-ଜୋ-ନ ଫ-ର୍ଟି-ଲା-ଇ-ଜ କରିଥାଏ ସେତେବେଳେ ପୁଅ ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ପୁରୁଷଙ୍କୁ କଣ ଖାଇବା ଆଉ କଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ପୁଅ ଜନ୍ମ ହବ ।

Loading...

ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାଇ ଆପଣଙ୍କୁ କ-ନ-ସି-ବ କରିବା ଆଗରୁ ଏହା ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ ପୁରୁଷଙ୍କ ପିଏଚ ଲେବ;ଲ ଜାଣିବା ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ ଯଦି ତାଙ୍କ ପିଏଚ ଏସିଡିକ ରହୁଛି ଏହାର ଅର୍ଥ ୭ ଠାରୁ କମ ରହୁଛି ତେବେ କ-ନ-ସି-ବ କରିବା କ-ଷ୍ଟ-କ-ର ହୋଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଯଦି ପୁରୁଷ ପିଏଚ ଲେବଲ ୭ ଉପରେ ରହୁଛି ତେବେ କ-ନ-ସି-ବ କରିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ ସେଥିପାଇଁ ଡକ୍ଟର ମାନେ କୁହନ୍ତି ୭.୨, ୮.୨ ପିଏଚ ଥିବା ଧା-ତୁ ବହୁତ ଏ-କ-ଟି-ବ ରୁହନ୍ତି ଆଉ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଫ-ର୍ଟି-ଲା-ଇ-ଜ କରିଥାନ୍ତି ।

ତେବେ ଯାହାର ପିଏଚ ଲେବଲ କମ ଅଛି ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆଲକା ଲାଇନ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଉଚିତ ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ପିଏଚ ଲେବଲ ବଢିଥାଏ ଆଉ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର କ-ନ-ସି-ବ କରନ୍ତି । ତେବେ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କୁ ଆଲକାଳୀନ ଫୁଡ ଖାଇବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ବ-ଡି-ରେ ୱାଇ କ୍ରୋ-ମୋ-ଜୋ-ନ ମାତ୍ରା ବଢିବ ଆଉ ଆପଣ ଏହା ପାଇଁ ସବୁ ପ୍ରକାର ଡାଲି ସେବନ କରନ୍ତୁ ବିଶେଷ କରି ବିରି ଖାଆନ୍ତୁ ।

ଏହା ଛଡା ଯେତେ ପ୍ରକାର ସବୁଜ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ପାରିବେ, ଅଦା, ଲେମ୍ବୁ, ଟମାଟର, ଏହା ଛଡା କାକୁଡି, ସିମ୍ଳା ଲଙ୍କା ଆଉ ବହୁତ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଦେଖିବାକୁ ସବୁଜ ଅଟେ ଏହା ସବୁ ଆପଣ ସେବନ କରି ପାରିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଧା-ତୁ ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇଥାଏ, ଯେଉଁ ମାନେ ମାଂ-ସ ଖାଆନ୍ତି ସେମାନେ ମାଛ ସେବନ କରନ୍ତୁ ମାଂ-ସ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବ-ଡି ଖ-ରା-ପ କରି ପାରେ ଆପଣ କେବଳ ମାଛ ସେବନ କରନ୍ତୁ ଛୋଟ ବଡ କେବଳ ମାଛ ଖାଆନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ପୁଅ ହବ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *