ଜାଣନ୍ତୁ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ସମୟରେ ଚିକେନ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କଣ ହୋଇଥାଏ ? କେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ

ଭାରତର କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ (H5N1 ଜୀବାଣୁ) ହେତୁ ଚିକେନ୍ ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ଖାଇବା ପାଇଁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଉଛି । ରାଜସ୍ଥାନ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, କେରଳ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରାୟ 25 ହଜାର ଡାକୁ, କାଉ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଏହା ମାଂସ ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଛି କିନ୍ତୁ ଯେହେତୁ ଏହି ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କଠାରୁ ମଣିଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାପିପାରେ, ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କିତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ବରଂ କୁକୁଡ଼ା ପାଳନ କରୁଥିବା କିମ୍ବା ସଂକ୍ରମିତ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ରୋଗ ବ୍ୟାପିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କହିଛି ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ସଫା ଏବଂ ରାନ୍ଧିବା ପରେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଖାଉଛନ୍ତି ମାଂସ ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ଖାଇବା ନିରାପଦ ଅଟେ । ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସାଧାରଣ ତାପମାତ୍ରାରେ ମାଂସ ରାନ୍ଧୁ, ଏହାର ଜୀବାଣୁ ମରିଯାଏ । ଜୀବାଣୁ ଉତ୍ତାପ ପ୍ରତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ରାନ୍ଧିବାରେ ମରିଯାଏ ।

Loading...

WHO କହିଛି, ‘ସତର୍କତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କୁକୁଡ଼ା, ଏହାର ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ସଂକ୍ରମିତ ବନ୍ୟ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ରାନ୍ଧିବା ପୂର୍ବରୁ ସଠିକ୍ ଭାବେ ସଫା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଚିକେନ୍ ସଠିକ୍ ଭାବେ ରାନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ । ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଏହି ଅନୁଯାୟୀ, ସଂକ୍ରମିତ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମଣିଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂକ୍ରମଣ ହୁଏ ଯେତେବେଳେ ଏହି ପକ୍ଷୀମାନେ ରୋଷେଇ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଘରେ ଭୋଜନ କରନ୍ତି । ଏହା ମଣିଷମାନଙ୍କରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ବଢାଇପାରେ, ତେଣୁ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏହି ସବୁ ଜିନିଷର ମୂଳ ବିଷୟ ହେଉଛି, ପକ୍ଷୀ ଫ୍ଲୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆମେ ଚିକେନ୍, କଇଁଛ ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ଖାଇବା ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଘରେ ଚିକେନ୍ କାଟନ୍ତୁ ନାହିଁ । ରାନ୍ଧିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗରମ ପାଣିରେ ସଫା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାନ୍ଧିବା ପରେ ଖାଆନ୍ତୁ ।

ଜୀବନ୍ତ କୁକୁଡ଼ା ଏବଂ କୁକୁଡ଼ା ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିପରି ବଜାର ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମାସ୍କ ଏବଂ ଗ୍ଲୋଭସ୍ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ । କୁକୁଡ଼ାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଭଲ ଫୁଟିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାନ୍ଧନ୍ତୁ । କଞ୍ଚା ଚିକେନ୍ ଧୋଇବା କିମ୍ବା ଅଣ୍ଡାକୁ ଛୁଇଁବା ପରେ, ସଫା ପାଣି ଏବଂ ସାବୁନରେ ଭଲ ଭାବରେ ହାତ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ ତେବେ ଏଭଳି ଖବର ଦୈନଦିନ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Related Posts

About The Author

Add Comment