ନିଜ ପରିବାର ପାଇଁ ଏତେ କୋଟି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡିଗଲେ Dilip Kumar

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଦିଗଜ କଳାକାର ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ଆଜି ବୁଧବାର ସକାଳେ ନି-ଧ-ନ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଦିଲୀପ କୁମାର ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସକାଳ ୭.୩୦ରେ ଅ-ନ୍ତି-ମ ନିଶ୍ଵାସ ନେଇଛନ୍ତି । ଟ୍ରାଜେଡି କିଙ୍ଗ ନାଁରେ ଫେମସ ଦିଲୀପ କୁମାର ୯୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ଦେ-ହା-ନ୍ତ ହୋଇଛି । ସେ କିଛି ସମୟ ହେବ ବହୁତ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ।

ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କୁ ଦୁଇ ଥର ହସ୍ପିଟାଲରେ ବି ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । କହିଦେଉଛୁ କି ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁର କବ୍ରିସ୍ତାନରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ । ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ନି-ଧ-ନ ସହିତ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଏକ ଯୁଗର ଅନ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, କେତେକ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବଲୀଉଡର ଦିଗଜ କଳାକାର ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ନି-ଧ-ନ ଉପରେ ଶୋକ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ କୁମାର ଭାରତୀୟ ସିନେମା ଜଗତର ପ୍ରଥମ ସୁପରଷ୍ଟାର ଥିଲେ । ୫ ଦଶକ ଠାରୁ ବି ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟରରେ ବହୁତ ବ୍ଲକବାଷ୍ଟର ଫିଲ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ୧୯୪୪ରେ ଫିଲ୍ମ ଜୁୱାର ଭଟ୍ଟାରୁ ନିଜର ଫିଲ୍ମି କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ୧୯୯୮ରେ ଫିଲ୍ମ ‘କିଲା’ରେ ସେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ନଜର ଆସିଥିଲେ । କହିଦେଉଛୁ କି ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ନାଁ ଗିନିଜ ବୁକ ଅଫ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପୁରଷ୍କାର ଜିତିଥିବା ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତା ରୂପରେ ନାଁ ଅଛି ।

Loading...

ଏଥିରେ ୧୦ ଟି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଭିନେତା ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ବି ସାମିଲ ଅଛି । ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଜଗତରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଂସ ହୋଇ ସାରିଥିବା ଦିଲୀପ କୁମାର ଆଜି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ କହିବୁ । ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ଅସଲ ନାଁ ମହମ୍ମଦ ୟୁସୁଫ ଖାନ ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ବଲୀଉଡରେ ଗୋଡ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜର ନାଁ ବଦଳି ଦିଲୀପ କୁମାର କରିଦେଲେ ।

ଯଦି ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ କହିବା ତେବେ ଦିଲୀପ କୁମାର ୬୦୦ କୋଟି ରୁ ବି ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି । କହିବାକୁ ଗଲେ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ବହୁତ ରିଲେସନଶିପରେ ରହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଦିଲୀପ କୁମାର ଓ ସାୟେରା ବାନୁ ଯୋଡି କେମିତି ହେଲା । କହିଦେଉଛୁ କି ଦିଲୀପ କୁମାର ଓ ସାୟେରା ବାନୁ ୧୯୮୬ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ସେହି ସମୟରେ ସାୟେରା ବାନୁ ୨୨ ବର୍ଷର ଥିଲେ ଓ ଦିଲୀପ କୁମାର ୪୪ ବର୍ଷର ଥିଲେ । ଅର୍ଥାତ ଦିଲୀପ କୁମାର ନିଜ ଠାରୁ ୨୨ ବର୍ଷ ଛୋଟ ସାୟେରା ବାନୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସାୟେରା ବାନୁଙ୍କ ଅନୁସାରେ ସେ ଯେତେବେଳେ ୧୨ ବର୍ଷର ଥିଲେ ସେହି ସମୟରୁ ହିଁ ସେ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ଦିବାନା ଥିଲେ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *