ଗୋଟେ ଏମିତିକା ଫଳ ଯାହା ଖାଇଲା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି କେବେ କମିବ ନାହିଁ କେବଳ ବଢିବ 

ଆଜିକା ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଦୁର୍ବଳ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଆସି ଯାଉଛି ତେବେ ଯୁବା ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଷ ଆଉ ମହିଳା ଏତେ ଦୁର୍ବଳ ରହୁଛନ୍ତି ଯେ କେବେ ବି ମୁଣ୍ଡ ବୁଲେଇ ପଡି ଯାଉଛନ୍ତି । ତେବେ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ବିବାହ ପରେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖର ଆଉ ଗୋଟେ କାରଣ ହୋଇଥାଏ ତାହା ହେଉଛି ସଂ-ଭୋ-ଗ ଯଦି ସଂ-ଭୋ-ଗ ଦୁହିଙ୍କ ମନ ତୃପ୍ତି କରୁଛି ତେବେ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ସ୍ଵାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଠ କରି ପାରୁ ନାହିଁ ତେବେ ସେହି ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଧୀରେ ଧୀରେ ଖରାପ ହବାକୁ ଲାଗିଥାଏ ।

କଣ ଆପଣ ଏହା ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କେବଳ ସଂ-ଭୋ-ଗ ଅର୍ଥ ରଖେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ସଂ-ଭୋ-ଗ ଗୋଟେ ଏମିତିକା ଜିନିଷ ଯାହା ବିନା ଜୀବନ ଭଲ ଲାଗି ନଥାଏ ରଙ୍ଗୀନ ଲାଗି ନଥାଏ ସେଥିପାଇଁ ସଂ-ଭୋ-ଗ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସଂ-ଭୋ-ଗ କ୍ଷମତା କମ ଅଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ କିଛି ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ସଂ-ଭୋ-ଗ କ୍ଷମତା କମିଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଆଉ ତାଙ୍କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଭଲ ରହି ନଥାଏ ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଗୋଟେ ଜିନିଷ ଆଣିଛୁ ଯାହା ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ବହୁତ ଶକ୍ତି ଆସିବ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦ ଆସି ଜୀବ । ତେବେ ଏହି ଜିନିଷ ଖାଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ବଢିବ କୌଣସି ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ ନାହିଁ ଆଉ ନା ଏହାକୁ ଖାଇଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ହବ ତେବେ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ଆମେ କାହା ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଆମେ କଦଳୀ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ।

Loading...

ତେବେ କଦଳୀ ଖାଇଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସିମ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଏହା ସହ ଆପଣଙ୍କ ସଂ-ଭୋ-ଗ କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଖାଇବାର ସଠିକ ସମୟ ଆଉ ବିଧି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଆଫ୍ରିକା ଲୋକଙ୍କ ଲୀଙ୍ଗ ସାଇଜ ଭି ବଡ ହୋଇଥାଏ ଆଉ ତାଙ୍କ ସଂ-ଭୋ-ଗ କରିବା କ୍ଷୟମତା ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ସବୁ ଆଫ୍ରିକାନ ଲୋକ ଦିନରେ କଦଳୀ ଗୋଟେ ସମୟ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ସେବନ କରନ୍ତି କଞ୍ଚା ହେଉ ବା ପାଚିଲା କଦଳୀ ସେମାନେ ସେବନ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରନ୍ତି ।

ଯେତେ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କ କୋଚ ତାଙ୍କୁ କଦଳୀ ଖାଇବାକୁ କୁହନ୍ତି କାହିଁକିନା ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ, ତେବେ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କଦଳୀ ବିଟାମିନ, ଏ, ଡି ଆଉ କେତେ ପ୍ରକାର ପ୍ରୋଟିନ ଆଉ ମିନେରଲ୍ସ ଭରପୁର ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆଜି ଠାରୁ କଦଳୀ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହବ ଯେ କଦଳୀ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ କେତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରି ଦେଉଛି ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *