ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ହଳଦୀ ପାଣି ଅଧାରୁ ଅଧିକଁ ରୋଗ ହୋଇଯିବ ସମାପ୍ତ

ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇଲେ ଚମତ୍କାର ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ସକାଳୁ ଖାଲି ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବେ ତେବେ ଆମ ଶରୀର ରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବଢିଯାଏ ଓ ଓଜୋନ କମ୍ ହୋଇଥାଏ । ଗରମ ପାଣି ରେ ଲେମ୍ବୁ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀର ରୁ ଟକ୍ସିଜ୍ ବାହାରି ଯାଏ ଏବଂ ପେଟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଶରୀର ର କୈଣସି ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷତ ହେଲେ ଗରମ କ୍ଷୀର ରେ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହି କ୍ଷତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ।

ଶରୀର ଦୁର୍ବଳ ଲାଗିବା ସମୟରେ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ । ହଳଦୀ ଖାଦ୍ୟ ରେ ସ୍ୱାଦ ବଢାଇ ଥାଏ ତା ସହିତ ଶରୀର ର କିଛି ବିମାରୀ କୁ ଦୂର କରିଥାଏ ।

ଆମ ଶରୀର କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ରେ ହଳଦୀ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ରେ ବହୁ ପ୍ରକାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ପାଇଁ ଦରକାର ଗୋଟିଏ ଗ୍ଳାସ୍ ଗରମ ପାଣି, ଅଧା ଲେମ୍ବୁ , ଅଳ୍ପ ହଳଦୀ ଓ ଅଧା ଚାମଚ ମହୁ । ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଏକ ଗ୍ଳାସ୍ ଗରମ ପାଣି ରେ ଅଧା ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି ଦେବେ ଏଥିରେ ଅଳ୍ପ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ଦେବେ ଟିକେ ଥଣ୍ଡା ହେବା ପରେ ଏଥିରେ ଟିକେ ମହୁ ମିଶାଇ ଦେବେ ଏବଂ ଏହାକୁ ପିଇଦେବେ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଏହାକୁ ପିଇବା ଦରକାର  । ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଏହି ପାଣି କୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ର ଫୁଲା ଅଂଶ କମିଯାଏ , ହଳଦୀ ରେ କର୍କମିନ୍ ଥାଏ ଯାହା ଶରୀର ରେ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍ କାମ କରିଥାଏ ।

Loading...

ଏହାକୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଠୁ ,ଗଣ୍ଠି ର ପେନ୍ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।ହଳଦୀ ପାଣି ଆମ ଲିଭର୍ ର ରକ୍ଷା କରିଥାଏ କାରଣ ଏହା କୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀର ର ଟକ୍ସିନ୍ କମିଯାଏ ଓ ଲିଭର୍ ଭଲ ଭାବେ କାମ କରିଥାଏ ।

ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ବୟସର ପ୍ରଭାବ ପଡି ନଥାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତ ସଂଚାଳନ ଭଲ ଭାବେ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଆମ ରକ୍ତ ସଫା କରିବା ରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ । ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଡାଇବେଟିସ୍ କନ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ରେ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଆମ ହାର୍ଟ ବି ଭଲ ରହିଥାଏ ।

ଲେଖାଟି ଯଦି ଭଲ ଲାଗିଲା ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ। – ଧନ୍ୟବାଦ, ଓଡିଆ ଦୁନିଆ

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *