ମୃତ୍ୟୁ ଶଯ୍ୟାରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ Tapu Mishra ଦେଇଗଲେ ବଡ ଶିକ୍ଷା, ଶେଷ ସମୟରେ କହିଲେ ଏମିତି…. ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖନ୍ତୁ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଯେଉଁ ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ସେଥିରେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରୋନା ବିଷୟରେ କହୁଥିବାର ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି । କହିବାକୁ ଗଲେ କରୋନା ଯୋଗୁ ହିଁ ତପୁ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି ଓ ଯାହାକି ବହୁତ ହିଁ ଦୁଃଖର କଥା ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଭାଗ୍ୟରେ ଯାହା ଲେଖା ହୋଇଛି ତାହା ହିଁ ଘଟିବ । ଏହାକୁ କେହି ବି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

କିନ୍ତୁ ତପୁ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଓ ବିଶେଷ କରି ତାଙ୍କର ସ୍ଵାମୀ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଓଡିଶା ବାହାରକୁ ନେଇ ଟ୍ରିଟମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ତପୁ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ଦୀପକ ପୂଜାରୀ ଚେଷ୍ଟା ବି କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ତପୁ ମିଶ୍ର ନିଜର ଶେଷ ନିଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ କରି ଦେଲେ । ଆଜି ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଫ୍ୟାନମାନେ ତାଙ୍କୁ ମନେ ପକାଉଛନ୍ତି ଓ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳୁ ଏଥିପାଇଁ ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା ବି କରୁଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେମିତି କି ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି କରୋନା କେଉଁଭଳି ରୂପରେ ପୁରା ଦେଶରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଛି । କରୋନା କାରଣରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ପୂରାପୂରି ବଦଳି ଯାଇଛି । ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଛି । ଏହିଭଳି ନାନା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକମାନେ । ଏହା ଛଡା ଅନ୍ୟ କିଛି ଲୋକମାନେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ବହୁତ କଷ୍ଟ ସହୁଛନ୍ତି ।

Loading...

ଏମିତିରେ ତପୁ ମିଶ୍ର ନିଜର ଅନ୍ୟ ଏକ ଭିଡିଓରେ ନିଜର ଫ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ କରୋନା ବିଷୟରେ ସଚେତନ କରିବା ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି । ସେ କହୁଛନ୍ତି କି ଆଜି ବିଶ୍ଵର ସବୁଠୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ମହାମାରୀ କରୋନା । ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ସମସ୍ତଙ୍କର ସାଥ ଦେବା ଉଚିତ । ବିଶେଷ କରି ସେମାନଙ୍କର ସାଥ ଦେବା ଉଚିତ ଯେଉଁମାନେ ଆମକୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ଯେମିତି କି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ଇତ୍ୟାଦି ।

ଏହା ଛଡା ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ଆମ ପାଇଁ କରୋନା ଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବାହାରକୁ ଯାଇ କାମ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ସାଥ ଦେବା ଦରକାର । ସରକାର ଯେଉଁ ସବୁ ନିୟମ ଜାରି କରୁଛନ୍ତି ସେହି ସମସ୍ତ ନିୟମକୁ ମାନିବା ଉଚିତ । କିଛି ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ କାମ ଆମେ କରି ପାରିବା । ସେ ଆଗକୁ କହିଲେ କି ଘରୁ ବହୁତ କମ ବାହାରକୁ ବାହାରନ୍ତୁ । ଦରକାର ହେଲେ ହିଁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନଚେତ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

କାରଣ ମୋ ମତରେ ଯେତିକି ଆପଣ ଘରେ ରହିବେ ସେତିକି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ । ମୁଁ ଘରେ ଅଛି ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଓ ବାହାରକୁ ଗଲେ ମାସ୍କ ଓ ସ୍ୟାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଏହି ବିପଦ ଟଳି ଯିବ । କିନ୍ତୁ କିଏ ଜାଣିଥିଲା କି ଯେଉଁ କରୋନା ପାଇଁ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଉଥିଲେ ସେହି କାରୋନା ତାଙ୍କର ଜୀବନ ନେଇଯିବ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *