କବ୍ଜ ଭଳି ସମସ୍ୟା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ହୋଇଯିବ ଶେଷ, ପେଟରେ ଜମା ଆବର୍ଜନା ପାଣି ଭଳି ବାହାରିଯିବ- Health Tips

ଏନେକ ଲୋକ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁ ଥାନ୍ତି କି କିଛି ଏମିତି ଘରୋଇ ଉପକାର ଅଛିକି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନଙ୍କ ପେଟ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବରେ ସଫା ହୋଇଯିବ । ବହୁ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ମଇଳା ପେଟର ଅନ୍ତରେ ସୁଖୀ ରହିଯାଇଛି ତାହା ଯେମିତି ବାହାରି ପେଟ ପୁରା ସଫା ହୋଇଯିବ ।

ପେଟକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଚମତ୍କାରୀ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବିଷୟରେ ଜାଣିବା । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ ପଚନ ତନ୍ତ୍ର ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଠିକ ହୋଇଯିବ । ଅନ୍ତ ଠିକସେ କାମ କରିବ, ପେଟରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଟକସିନ ଏବଂ ବିଷକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ଶରୀରରେ ଯାହା ପ୍ରିମେଣ୍ଟସନ ହୋଇଯାଇଛି ସେହି ମଇଳା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ସଫା ହୋଇଯିବ ।

ଫଳରେ ଠିକସେ ଭୋକ ଲାଗିବ ଏବଂ ପାଚନ ମଧ୍ୟ ଠିକସେ ହୋଇବ । ଆଜି ଯେଉଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଯାଉଛେ ତାକୁ କେବଳ ଆପଣ ଛୁଟି ଦିନ ମାନଙ୍କରେ କରନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ । ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ ପାଣି ଗୋଟିଏ ପାତ୍ରରେ ନେଇ ତାକୁ ଗରମ କରନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଦୁଇ ଚାମଚ ପାନ ମହୁରି ପକାନ୍ତୁ ।

Loading...

ଆପଣ ଏହାକୁ ସେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୁଟାନ୍ତୁ ସେଇ ପାଣି ଯେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧା ଗ୍ଲାସ ହୋଇନି । ଦେଖନ୍ତୁ ପାଞ୍ଚରୁ ସାତ ମିନିଟ ଫୁଟାଇଲା ପରେ ପାଣି ଆମର ଅଧା ଗ୍ଲାସ ହୋଇଯାଇଛି । ଏବେ ଆପଣ ତାକୁ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସକୁ ଛାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ଏବଂ ଆପଣ ଏହାକୁ ହଲ୍କା ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଯେମିତି ଆପଣ ଏହାର ସେବନ କରିପାରିବେ । ପାଣି ଥଣ୍ଡା ହେଲା ପରେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଶେଷ ସାମଗ୍ରୀ ମିଶାନ୍ତୁ ତାହା ଅଟେ କାଷ୍ଟର ଅଏଲ ବା ଜଡା ତେଲ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବଜାରରେ ସହଜରେ ମିଳିଯିବ ।

ଏକ ଚାମଚ ଜଡା ତେଲ ଏଥିରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏବଂ ଆପଣ ଏହାକି ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାର ସ୍ଵାଦ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ନଲାଗି ପାରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ନାକ ବନ୍ଦ କରି ପିଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପେଟକୁ ଗଲା ମାତ୍ରେ କେବେବି ରହିବ ନହିଁ, ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଜିବ । ମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଝାଡା ନିଶ୍ଚିତ ହେବ । ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁଇରୁ ତିନିଥର ଝାଡା ଲାଗିପାରେ, ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପେଟର ସବୁ ମଇଳାକୁ ଚୁମ୍ବକ ଭଳି ବାହାରକୁ ବାହାର କରିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କ ଅନ୍ତ ପୁରା ସଫା ହୋଇଯିବ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏଇ ଆର୍ଟିକିଲ୍ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଲାଇକ ଓ ଶେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ । ଆଗକୁ ଆମ ସହିତ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

ଶେୟାର କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *